MARKETINGO STRATEGIJA · VISOS TEMOS

Pinigai neturėtų būti tabu

Pinigai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jais mes perkame keliones, dovanas, mokame už maistą, kiną, stogą virš galvos. Tačiau, kai kalba pasisuka apie pinigus, žmonės susikuklina. Apie pinigus klausti/kalbėti negražu ir kažkaip nefaina…

Manau, taip yra todėl, kad pinigai mūsų suvokime dažnai yra atsiejami nuo jų esmės. Pinigai pirmiausia yra kuriamos vertės išraiška.

SIEKIAMYBĖ NE PINIGAI, O VERTĖS KŪRIMAS

Kainos ir vertes suvokimasPinigai savaime nėra siekiamybė, tai yra išraiška vertės, kurią kuriame visuomenėje ir kurią mainais galime gauti iš kitų.

yougetwhatyougivePavyzdžiui, kirpėja turėtų galvoti ne apie tai, kaip gauti daugiau pinigų, bet kaip sukurti kuo daugiau vertės, kuo daugiau žmonių. Mainais už tai ji gaus tai, kas kuria tokia vertę jai, kaip jos paslauga kuria jos klientams.

Visas paprasta, kuo daugiau vertės sukuri per savo darbo valandas ir kuo žmonės mato didesnę vertę tame, tuo daugiau vertės mainais gali gauti ir iš kitų.

LEISDAMI PINIGUS MES BALSUOJAME

images

Dabar po euro įvedimo kiekvienas tikriausiai pastebėjo, kad kai kur kainos pakeltos neadekvačiai. Kavinėje už salotų lėkštę neseniai sumokėjau 7 eur (lietuviškais pinigais 24.17). Kokią vertę mainais gavau? Salotos neypatingai skanios – namie pati pasidaryčiau skaniau, o sumokėčiau mažiau. Bet aplinka graži. Tada reikia pagalvoti, kiek laiko aš praleidau dirdama dėl to ir ar buvo verta?

Mes visi savo pinigais balsuojame, kas kiek turėtų kainuoti. Tos prekės, kurios šiandien neadekvačiai kainuoja daugiau nei sukuria vertės, turėtų pigti, nes jų žmonės pradės nepirkti. Taip turėtų veikti rinkos ekonomika.

Pasiūla ir paklausaKĄ MAINAIS GAUNATE UŽ SAVO PARDUOTĄ LAIKĄ?

4864704_700b (1)Kitas dalykas yra tai, kad pinigų bei vertės ar mūsų darbo laikas retai būna įvertinamas tame pačiame kontekste. Ar tikrai verta dirbti papildomai porą savaičių ir nusipirkti Apple vietoje kokio kito techniškai identiško, bet du kartus pigesnio mobilaus telefono, vien dėl prašmatnaus obuoliuko kitoje pusėje?

Taip pat mes visada galime pasiskaičiuoti daugumos daiktų dienos išlaidas. Kiek kainuos man per dieną, kad galėčiau naudotis šiuo mobiliu telefonu ar kompiuteriu (juk po 2 ar 3 metų tikrai norėsis naujo)? Ar tikrai verta? Ar tikrai noriu dirbti pavyzdžiui savaitę, kad turėčiau dar vienus batus?

pirkiniu tikroji verte

Tuomet, kai pradedame vertinti pinigus, kaip savo balsą už tai kas mums vertinga, – lengviau taupyti. O pinigų lieka tiems dalykams, ar patirtims, kurios mums tikrai vertingos, kaip kelionės ar gražūs namai.

REZIUME

Taigi svarbu ne kaina, o vertė – kiek kažkas pagerina tavo gyvenimą. Daiktai, kurie sukuria mažai vertės mūsų gyvenimui greitai pasimiršta, o jų teikiamas džiaugsmas – labai trumpas. Kalbant apie paslaugas, verslą ar darbą įmonėje, reikia galvoti visada, kaip galiu sukurti vertę kitiems žmonėms, o pinigai ateis savaime.

Reklama

1 mintis apie “Pinigai neturėtų būti tabu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s