Marketingas Renginiai · VISOS TEMOS

Įspūdžiai iš What’s next 2015

Whats next konferencija ispudziai

Šiais metais vėl apsilankiau What’s next konferencijoje. Jei trumpai, mano įspūdžiai ir kodėl šitas reginys yra jėga –  What’s next 2015 konferencija buvo tarsi pasivijimas visų naujovių, trendų per porą dienų. Todėl visi, kurie turėsite šansą, kitais metais labai rekomenduoju šio renginio neaplenkti!

Čia susirenka žmonės iš įvairių industrijų pasidalinti, kur link juda technologijos, kokią ateitį įsivaizduoja ir kuria šiandien mokslininkai, menininkai ir verslininkai. Pasikroviau šviežių idėjų iš skirtingų šalių, žmonių ir jų pasaulių. Ir galiu su nekantrumu laukti ateities, nes ji po konferencijos atrodo, kad bus tikrai net labai nieko 😉

ispudziai is what's next

Bet vėl gi ateitis priklauso nuo to, kokius sprendimus priimsime šiandien arba kokia vizija ir idėjomis tikėsime. Nes viskas prasideda nuo idėjų.

Mano “Take-away“

Pradžioje galvojau, kad rašysiu atskirai, kas patiko iš kiekvieno pranešėjo kalbos. Bet tada, kaip dažnai būna gyvenime, procese kai ką supranti ir viskas pasikeičia. Taip ir dabar rašant supratau, kad esmė – ne tame, kas ką pasakė.

Mes visi esame šiek tiek linkę savintis idėjas. Pamirštame duoti šiek tiek laurų ir tiems, kurie mūsų klausosi ir supranta. Taigi, dar kartelį, nekalbėsiu apie tai, kas ką pasakė, pasakysiu, ką supratau bendrai. Nes iš tiesų jau pamečiau, kur tos idėjos buvo kitų, o kur mano.

ideju pasisavinimas

Kas mums trukdo kurti? 

Mes visi esame kūrybingi, mumyse visuose yra daug potencialo, tačiau mes susikuriame taisykles, kurių negalime peržengti, įsivaizduojame, kad viskas labai rimta, o klysti labai baisu.

Tačiau bėda ta, kad tai ką verta patirti, tai kas padeda ugdyti charakterį, kas keičia pasaulį, daro jį geresniu, tai kas motyvuoja ir dėl ko verta gyventi yra baisu, nes dar nepatirta.

Gal gausime blogą komentarą, gal liksime nesuprasti, gal sulauksime daug kritikos, gal iš mūsų pasijuoks, gal blogai pagalvos, gal neišeis.. Tačiau net, jei ir taip, tai ne priežastis nebandyti. What’s next pranešėjai – spalvingos asmenybės, tą komunikuojančios savo pavyzdžiu.

Komforto zona

What’s next išgirdau, apie daugybę įdomių projektų prie kurių mielai prisidėčiau, pagalvojau apie neišnaudotas galimybes ir ką būtų galima padaryti ar pakeisti. Tačiau problema ta, kad dažnai geros idėjos arba šiaip idėjos (dauguma idėjų turi potencialo tapti geromis, tiesiog joms reikia duoti šansą), taip ir lieka tik idėjomis.Mes prisikuriame daugybę “jei“, “dar ne dabar“ ir “kodėl neverta“.

O tada galvoji, kad reikia palaukti, kol turėsiu daugiau patirties, pinigų, pažinčių, geresnę idėją ar tiesiog ne šiandien… Tačiau problema, kad viskas ką mes darome, prasideda nuo šiandien (kurio nors iš šiandien). Problema, ta kad norint kažką padaryti reikia paprasčiausiai daryti, o ne planuoti. Bet planuoti daug lengviau. Pavyzdžiui, dabar baigsiu mokslus, padirbsiu įmonėje, tada kursiu savo verslą.

Viskas prasideda nuo idejos

Ką reikia daryti, kad būtum kūribingu? 

What’s next 2015 susirinkę pranešėjai daro, bando ir kuria, tas ir žavi. Apskritai visų pranešimu metu pastebėjau, kad jie dažnai mąsto panašiai. Tam, kad sukurtum gerą produktą, mokytumeisi, sukurtum kažką originalaus, reikia drąsos ir nebijoti klysti.

Ir net tada kai klysti, bet darai tą su šypsena, žmonės ploja ir žavisi, nes tu bandei. O net ir suklydęs nesusimąstei, kad kažkas ne taip, nes tai taip įprasta.

Jei esi matomas normalu, kad pasakysi kažką ne taip, kad kažkam kažkas nepatiks, kad kažkas galvos, kad reikėjo daryti kitaip – galbūt neužsidėti tos keistos suknelės, pasimokyti anglų kalbos, taip atvirai nekalbėti apie savo problemas ir t.t. Bet jiems nesvarbu jie daro tai kuo tiki.

Keista, kaip nuoširdžiai rašiausi viską knygutėje ir žymėjausi kiekvieną įdomesnę mintį, bet galiausiai supratau, kad svarbiausia ne kiekis, bet ką su joms nuveiksi. Užtenka išsinešti vieną gerą mintį ir ją taikyti. 

Taigi mano pagrindinis “take away“ mažiau planuoti, o tiesiog daryti, nes kai planuoji save užprogramuoji, kad tai, kas svarbu bus ateityje, tačiau viskas įvyksta šiandien, nei ateities, nei praeities iš tikrųjų nėra yra tik dabar. Taigi reiktų klausti ne “what’s next?“, bet “what are the ideas we believe now“. 

What next ispudziai

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s