ELEKTRONINĖ PREKYBA · VISOS TEMOS

Rekomendacijų nauda. Kaip gauti atsiliepimų?

Žmonės nebetiki reklamomis, nes jau išmoko, kad dauguma reklamos pažadų yra labai pagražinti, o kartais ir visiškai neteisingi. Tačiau visai kas kita yra rekomendacijos žmonių, tokių kaip tu. Todėl rekomendacijos yra viena geriausių priemonių parduoti gera prekę.rekomendacijos

KOKIOS REKOMENDACIJOS ATRODO PATIKIMOS

Žinoma, ne visos rekomendacijos yra tikros ir žmonės ne kvaili. Jei rekomendacijos pernelyg geros, nėra kaip palikti rekomendacijos pačiam, tada kyla įtarimas, kad tai vėl nepatikimas pačios įmonės žodis.

Littmann-Classic-III-Amazon-Reviews-and-Rating

Rekomendacijų patikimumą padidina:

  • Atsiliepimą paliekančio žmogaus nuotrauka (geriausia sąsaja su fb), vardas, amžius, miestas etc.
  • Rekomendacijos data
  • Patvirtintas mokėjimas (verified purchase)
  • Blogi komentarai (santykis 2 blogi ant 13 gerų atsiliepimų) padidina tikimybę parduoti net iki 67 %
  • Labai paprasta palikti komentarą pačiam

Geriausiai naudoti žvaigždučių vertinimo skalę, nes žmonės prie jos jau yra įpratę. Taip pat turi būti visur aiškiai pateikiamas visų įvertinimų vidurkis.

KAIP GAUTI REKOMENDACIJŲ?

Pabrėžiu prekė tikrai turi būti gera, kad verslas gautų rekomendacijų. Dažniausiai žmonės yra linkę komentuoti tik tai, kas jiems nepatiko.

yelp_review

Jei norite pozityvaus atsiliepimo, turite viršyti pirkėjų lūkesčius arba kitaip juos paskatinti.

Vienas iš naujų būtų gauti rekomendacijų yra duoti už jas nemokamai išbandyti prekes ar paslaugas. Danijoje neseniai atsidarė parduotuvė, kurioje žmonės gali nemokamai pasiimti prekių, mainais už tai prašoma paprasčiausiai palikti atsiliepimą. Taigi matyt pasiskaičiavę ROI Danijos verslininkai suprato, kokia didelė yra atsiliepimų vertė ir kad grąža bus didesnė nei produktų kaina.

rekomendaciju nauda

NAUDINGA SEO

Komentarai, taip pat yra labai naudingi SEO. Tai nemokamas turinys, kuris nuolat papildomas (o google mėgsta turinį). Tokiame turinyje dažnai naudojami žodžiai, kuriuos vartoja jūsų klientai kalbėdami apie prekę ar paslaugą.

REKOMENDACIJOS FIZINIUOSE TAŠKUOSE

Didžiausią rekomendacijų potencialo išnaudojimą matome internete, tačiau iš interneto po truputį ši tendencija keliauja ir į fizines parduotuves bei paslaugas.

hotel-stars_1414525c

Užsienyje keliaujant ant restoranų/kavinių vitrinų galima išvysti tripadvisor pelėdžiuką pranešanti, kad vieta yra rekomenduojama. Tai tarsi savotiškas jau daugybę metų egzistuojantis žvaigždučių įvertinimo viešbučių rinkoje atitikmuo. Manau, kad tokių pavyzdžių ateityje tik daugės.

atsiliepimas

IŠ PATIRTIES

Mes su drauge turime nedidelę el. parduotuvę ETSY ir pačios patyrėme, ką reiškia gauti tikrai gerą ir nuoširdų komentarą. Po šio komentaro gavome dar 4 užsakymus per porą dienų. Beje, gauti gerą atsiliepimą yra beprotiškai smagu ir verčia stengtis.

geri atsiliepimai

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės pasitiki komentarais ETSY yra, tai,  kad tik tie, kurie iš tikro pirko, gali palikti komentarą ir kad blogų komentarų šiame puslapyje neištrinsi. Todėl visi labai stengiasi dėl kliento.

Manau, internetas ir rekomendacijų auganti svarba veda prie sąžiningesnės rinkos ir geresnių produktų bei paslaugų, nes tik tikrai geri produktai gauna rekomendacijų. Taigi, kurti gerus produktus atsiperka, o parduoti nekokybiškus produktus ir apgauti tampa vis sunkiau.

Susiję straipsniai: 

Reklama

4 mintys apie “Rekomendacijų nauda. Kaip gauti atsiliepimų?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s