VISOS TEMOS

SUBALANSUOTA MASĖMS – POPSAS

Knygu muge

Nuvykus į knygų mugę gali pasirodyti, kad knygos Lietuvoje iš tiesų populiarios. Bet greičiausiai taip yra dėka paties pramoginio mugės formato: koncertai, daug žmonių, įvairios diskusijos ir t.t O ir ne vienam visai norisi būti matomam su knyga po pažastimi. Tai, tarsi, savaime suteikia protingo žmogaus aurą….

popsas mene

Iš esmės knyga šiandien yra intelektualumo simbolis ir kartais net nesvarbu kokia – knyga. Kai nebuvo televizijos, interneto, kompiuterinių žaidimų ir t.t – knygą kažkada buvo bene didžiausia pramoga. Žmonės turėjo daug laiko, todėl knygos būdavo labai storos su ilgais aprašymais ir pasamprotavimais.

Dabar mūsų dėmesys išlepintas ir knyga reikalauja kantrybės, kurios šiuolaikinis žmogus turi vis mažiau. Knygos po truputį panašėja į serialus, kur kiekviename puslapyje daug veiksmo ir šokiruojančių detalių.

marketingas masėms

A.TAPINAS IR POPSAS

Šios knygų mugės žvaigždė visų mėgstamas – A. Tapinas. Prie stendo buvo nusidriekusi nesibaigianti eilė. Jo pašonėje – visus smaginantis narvas su dviem kruvianis zombiais.

Maro diena pristatymas

Pat jis teigia, kad negalvoja, kam jo knygos yra skirtos. Taigi nėra tikslinės auditorijos, o greičiau knyga yra skirta visiems. O tas, kas yra sukurta masėms, vadinama popsu. Pastarasis turi gana neigiamą atspalvį, nes dažnai yra lengvo turinio, apeliuojantys į mūsų primityvius poreikius.

andrius-tapinas-ir-monika-salciute-54b572986250b

Tačiau iš kitos pusės naujos knygos pristatyme buvo svarstoma, kas yra popsas iš tikrųjų. Nes tas, kas patinka masėms ir turi išliekamąją vertę laikai bėgant gali tapti klasika.

Ar tikrai tai kas patinka masėms būtinai yra blogis? Gal kažkada net toks romaniūkštis kaip Bridžitos Džouns dienoraštis, bus privalomosios literatūros sąraše pagal kurį moksleiviai rašys interpretacijas ir ras gyvenimo prasmę.

popsas

KNYGOS VIRŠELIS SVARBU

O gal čia kaip kainų kare visi pardavėjai po truputį pigina savo produktą, kol galiausia pralošia visi… Kai menas tampa menu šokiruoti.

Damien Hirst menas šokiruoja

Visuomenėje intelektualių žmonių tarpe dažnai smerkiama viskas, kas patinka masėms nuo kino iki muzikos. Tačiau galbūt kartais tai, kas iš tiesų vertinga ir svarbu lieka neišgirsta, nes pasirenkama nenaudoti marketinginių triukų, kurie pasiektų mases…

Žmogus, kuris žinojo viską

Galbūt turinys gali išlikti netuščias, tačiau jo pateikimas labiau pritaikytas patraukti šiandieninio žmogau dėmesį. Pavyzdžiui, M. Gladwell visos knygos yra bestseller’iai, kuriuos skaityti labai lengva ir smagu, o turinys net labai stiprus.

tumblr_lwp4rkwOM21r4ybnno1_500

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s