MARKETINGO PLANAVIMAS · REKLAMOS FORMOS · VISOS TEMOS

Iš kokių reklamų juokiasi šiandien?

Juokingos reklamos

Vienas iš dalykų, kuris visada pardavė ir parduoda yra humoras. Žmones linkę ne tik žiūrėti, bet ir dalintis reklamomis, kurios jiems atrodo juokingos. Tačiau šiandieninis humoras keičiasi. 

Absurdas pagal apibrėžimą būtų kažkas logiškai neįmanomo, neracionalaus. Būtent toks humoras tampa vis populiaresnis iki dvidešimt su trupučiu metų žmonių tarpe. Kaip ir visada vyraujančios mados atspindi ir reklamoje.

Tokios absurdiškos reklamos klasikų klasika – Old Spice vyrukas.

Strongbow sidro reklamoje rodoma ne tik visiška “nesąmonė“, bet tuo pačiu aštriai pašiepiamos romantikos klišės: ėjimas paplūdimiu, šalia bėgantis žirgas, saulėlydis, pakyli muzika. Tokios pašiepiančios, ironijos kupinos reklamos šiandien labai “ant bangos“.


Taip pat labai ironiškas, dažnai ypač aštriai pašiepiantis visuomenėje vyraujančius trūkumus. Retas jaunas žmogus šiandien neturi nė vienos asmenukės ir nepublikuoja asmeninių savo gyvenimo smulkmenų viešoje erdvėje.

Šioje reklamoje būtent pašiepiama toks per ne lyg didelis susireikšminimas ir narcicizmas.


Mano favoritas iš juokingų reklamų yra kiek senesnė, 2002 metų “IKEA LAMP“. Joje naudojamas humoras subtilesnis, puikiai atitinkantis IKEA pozicionavimą.


Kartais siekiant būti juokingomis, įmonės pamiršta, kokia yra jų prekės ženklo esmė. Ši IKEA reklama, manau, yra pavyzdys, kokia turi būti juokinga, bet puikiai pozicionacimą išlaikanti reklama. Nes humoras keičiasi ir dėl jo nereiktų paaukoti komunikacijos apie prekės ženklą vientisumo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s