MARKETINGO PLANAVIMAS · MARKETINGO STRATEGIJA · VISOS TEMOS

Kaip apskaičiuoti rinkodaros veiksmų tikrąją finansinę grąžą? | ROI rinkodara

Investavimas i reklama

Vienas didžiausių galvos skausmų rinkodaroje yra ROI apskaičiavimas. Sunku įsivertinti kiek realios grąžos davė vienas ar kitas veiksmas. Dažnai skaičiuojami yra pamatymai, kontaktų skaičius ir įsivertiname kiek gi kainavo vienas kontaktas. Tačiau problema yra ta, kad ne visi kontaktai yra vienodai vertingi ir ne visada taip lengva paskaičiuoti kiek gi tų kontaktų pavyko gauti. Nekalbant apie rinkodaros veiksmų įtakotus realius pardavimus. Tiesioginiai pardavimai

Tiesioginiuose pardavimuose viskas palyginus paprasta. Kol pritraukti potencialų pirkėją kainuoja mažiau nei gauname iš jo pelno, tol mūsų veiksmai yra racionalūs. Didžiąją dalimi taip pagrįsta yra ir beveik visa internetinė rinkodara, kurioje lengva paskaičiuoti, kokie yra reklaminiai kaštai vienam pirkėjui pritraukti (Cost per aquisition – CPA).

Situacija kiek sudėtingesnė kaip reklaminių veiksmų tikslas nėra tiesioginiai pardavimai. Kiti tikslai gali būti prekės ženklo žinomumas ir kuriamos pozityvios asociacijos.

asociacijos
Prekės ženklas yra žinomumas + teigiamos, stiprios asociacijos

Investuoti į prekės ženklą, žinoma, apsimoka. Turėdama stiprų prekės ženklą įmonė gali išvengti kainų karo su konkurentais, džiaugtis didesniu lojalumu ir kainų elastingumu (price elasticity), kai prekės kainai kylant paklausa mažėjalojalumas palyginus nedaug. Žmonės už mėgstamus prekės ženklus yra linkę mokėti kur kas daugiau, net jei prekė savo kokybe ar kitais kriterijais yra identiška. Galbūt neturint prekės ženklo Jums būtų reikėję nuleisti kainą, gerinti kokybę ar atlikti kitus veiksmus, kurie irgi reikalauja investicijų. Čia ir reiktų pasverti, kur bus didesnė finansinė grąža.

Investicija į prekės ženklą yra ilgalaikė investicija ir kaip visos ilgalaikės investicijos nerodo greitų rezultatų. Tačiau visas investicijas, net ir ilgalaikes, reikia kaip nors įsivertinti. Prekės ženklo vertėO tai padaryti tikrai įmanoma ir visi žinomiausi prekės ženklai tai nuolatos daro.

Prieš leidžiant pinigus, svarbu įsivardinti aiškius, konkrečius tikslus, kokia šiuo metu yra prekės ženklo vertė, kiek ji turi būti pakelta ir per kiek laiko. Logika paprasta, reikia paskaičiuoti kiek klientas yra pasiryžęs mokėti daugiau už prekę su jūsų prekės ženklu nei už prekę, kuri neturi prekės ženklo. Šis skirtumas yra prekės ženklo pridėtinė vertė, t.y kiek pelno vienam produktui papildomai prideda. Taip pat reikia įsivertinti, kiek žmonių žino jūsų prekės ženklą dabar ir kiek žmonių žinos po jūsų marketinginių veiksmų. Padidėjęs žinomumas x pridėtinė prekės ženklo vertė = investicinė grąža.

Kadangi labai sunku įsivertinti kiekvieną tokį marketinginį veiksmą atskirai, visa įvaizdinė komunikacija turėtų būti kruopščiai ir ilgam laikotarpiui planuojama. Tada įsivardinama, kokia yra tikslinė auditoriją, kokios asociacijos jai svarbios, kokias asociacijas prekės ženklas jau turi, kokias asociacijas norima stiprinti, kokias sukurti,  kokiomis priemonėmis ir kokią dalį tikslinės auditorijos mes norime pasiekti (arba kokią dalį leidžia mums pasiekti finansinės galimybės).

Prekės ženklas

Jei klientams prekės ženklas visiškai nesvarbus, tada įvaizdinė reklama nėra pati protingiausia mintis ir Jums labai pasisekė, nes galėsite investuoti į tiesioginius pardavimus, kurie nekelia tiek problemų :).

Reklama

1 mintis apie “Kaip apskaičiuoti rinkodaros veiksmų tikrąją finansinę grąžą? | ROI rinkodara

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s